לאחר הגשת כתב האישום, המפלגה פנתה למנדלבליט ולרה"מ ודרשה כי יעזוב את תפקידיו כשר הבריאות, התפוצות הרווחה והחקלאות. במכתב הפנייה הדגישו כי "על פי בג"ץ, שר המוגש כנגדו כתב אישום לא יוכל להמשיך ולכהן בתפקידו". גנץ: מגבה את גורמי אכיפת החוק ופועל למנוע בחירות.

מפלגת כחול לבן פנתה היום (שישי) ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ולראש הממשלה בנימין נתניהו בדרישה כי האחרון יתפטר באופן מידי מכל תפקידיו כשר בממשלה. זאת בעקבות הגשת כתב האישום עקב נגד נתניהו באשמת שוחד בתיק 4000 ובאשמת מרמה והפרת אמונים בתיקים 1000 ו-2000.

במכתב הפנייה הודגש כי "על פי החלטות בית המשפט העליון בשבתו כבג"ץ, שר המוגש כנגדו כתב אישום לא יוכל להמשיך ולכהן בתפקידו, ולפיכך חלה עליך חובה לסיים לאלתר את תפקידיך השונים כשר בממשלת ישראל". נתניהו מכהן כיום כשר הבריאות, התפוצות, הרווחה והחקלאות והוא עשוי להתפטר מכל התיקים בעקבות הגשת כתב האישום.

אחת ההשלכות לאפשרות שנתניהו ייאלץ להתפטר מתפקידיו היא שסגן שר הבריאות יעקב ליצמן ייאלץ לעזוב את תפקידו לאור התנגדותו לכהן כשר בפועל. כיום, ליצמן מכהן כסגן שר בכפוף לחוק שקודם במיוחד עבורו המאפשר להאציל סמכויות סטטוטוריות הנתונות לשר לידי סגן שר במשרד שראש הממשלה מכהן בו כשר.

 

לקריאת הכתבה באתר וואלה לחצו כאן