סיעת כחול לבן פנתה לראש הממשלה וליועץ המשפטי לממשלה בדרישה כי נתניהו יתפטר באופן מיידי מכל תפקידיו כשר בממשלה, אחרת ילכו לבג"צ. יצוין כי במידה ונתניהו אכן יתפטר מתפקיד שר הבריאות, תפקע כהונתו של סגנו ח"כ יעקב ליצמן.

סיעת כחול לבן, באמצעות עורכי הדין שמעון בראון וערן מרינברג, פנתה לפני זמן קצר לראש הממשלה בנימין נתניהו וליועץ המשפטי לממשלה ד״ר אביחי מנדלבליט, בדרישה כי נתניהו יתפטר באופן מיידי מתפקידיו כשר הבריאות, הרווחה, התפוצות ומ"מ שר החקלאות. יצוין כי במידה ונתניהו אכן יתפטר מתפקיד שר הבריאות, תפקע כהונתו של סגן השר יעקב ליצמן."על פי החלטות בית המשפט העליון בשבתו כבג"צ, שר המוגש כנגדו כתב אישום לא יוכל להמשיך ולכהן בתפקידו, ולפיכך חלה עליך חובה לסיים לאלתר את תפקידיך השונים כשר בממשלת ישראל", כתבו עורכי הדין של כחול לבן. "מבלי להידרש בשלב זה לשאלה בדבר יכולתך לכהן גם כראש ממשלה לאור הודעת היועץ המשפטי כאמור, חלה עלייך חובה ברורה ובלתי ניתנת לפרשנות אחרת לאור, פסקי הדין שניתנו בפרשת פנחסי, ופרשת דרעי, כי עליך להתפטר לאלתר מכל תפקידיך כשר בהם הינך משמש".

"במצג האנומאלי שנוצר, מצופה שתודיע לאלתר על סיום כלל תפקידיך השונים כשרים. ככל שלא תיעתר פניה זו באופן מידי, חובה על היועץ המשפטי לממשלה להורות למר נתניהו להתפטר מתפקידיו הנוספים וזאת באופן מיידי". לסיום הודיעו ב'כחול לבן' כי, "למותר לציין כי ככל שלא תפעל כאמור במכתבנו זה, יאלצו מרשינו לנקוט בכל האמצעים העומדים לרשותם לרבות פניה לבית המשפט העליון בשבתו כבג"צ".

לקריאת הכתבה באתר jdn לחצו כאן