את העתירה הגישו סיעות המחנה הציוני, יש עתיד, מרצ, הרשימה המשותפת ועמותת הצלחה ■ אלו עתרו יחד גם נגד חקיקת החוק למיסוי דירה שלישית, שנפסל על ידי בג"ץ באוגוסט האחרון.

סיעות המחנה הציוני, יש עתיד, מרצ, הרשימה המשותפת ועמותת הצלחה, שעתרו לבג"ץ נגד חקיקת החוק למיסוי דירה שלישית, מתנגדים לבקשת הממשלה לקיים דיון עקרוני בפסילת חוקים על ידי בג"ץ.

בג"ץ פסל בתחילת אוגוסט האחרון את החוק למיסוי דירה שלישית, וקבע שניתן לחוקקו מחדש החל משלב הדיונים בוועדת הכספים. הממשלה פנתה לבג"ץ במטרה לקיים דיון עקרוני בפסילת חוקים על ידו, ולא עירערה על פסילת החוק למיסוי דירה שלישית. שר האוצר משה כחלון (כולנו) סיכם עם יו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן (ליכוד) ויו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני (יהדות התורה) על חקיקתו המחודשת של החוק – אך עד כה נמנע גפני מלכנס את הוועדה לדיון מחודש בחוק, וזאת עד לעריכת הדיון המדובר בבג"ץ.

בתשובתם לבג"ץ ביקשו עורכי הדין שמעון בראון, ערן מרינברג ואלעד מן לדחות את הבקשה לדיון מחודש, וקבעו כי "כל הטענות העולות בבקשת הממשלה לקיום דיון מחודש אינן טענות המקיימות עילה לקיום דיון נוסף למרות הניסיון לציירן ככאלה". עוד טענו כי "פסק הדין אינו משנה את מערכת האיזונים הקיימת בין הרשויות. הוא אינו מרחיב את היקף הביקורת השיפוטית שמחיל בית המשפט הנכבד על פגמים בהליך החקיקה, והוא גם אינו מעורר כל קשיים נורמטיביים ומעשיים".

לקריאת הכתבה באתר themarker לחצו כאן